Antradienį, kovo 19 d., San Sebastiane (Ispanija) prasidėjo IX Europos veteranų lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Čempionato programoje bus metimų bei ėjimo (5 km) rungtys lauke. Iš viso San Sebastiane dalyvauti pasirengę 3268 sportininkai iš 38 šalių, kurių tarpe ir 15 Lietuvos atstovų

Iki šiol vykusiuose čempionatuose lietuviai yra iškovoję 12 aukso, 7 sidabro ir 9 bronzos medalius:
Europos čempionai
2005 Klavdija Volodina (W75) - 3000 m (21:52.08).
2005  Klavdija Volodina (W75) - 5 km krosas (43:30).
2005 Jadvyga Putinienė (W60) -  rutulys (11.88).
2005 Algina Vilčinskienė (W65) - rutulys (10.21).
2005  Jonas Mažeika (M70) - rutulys (13.61).
2007 Gytė Norgilienė (W35) - 3000 m  (9:55.4)
2007 Valda Morkūnienė (W45) - rutulys (12.52).
2007 Jadvyga  Putinienė (W60) - rutulys (11.22).
2007 Algina Vilčinskienė (W70) - rutulys  (9.34).
2007 Janina Lapienienė (W45) - diskas (36.16)
2009 Algina  Vilčinskienė (W70) - rutulys (8.71)
2009 Algina Vilčinskienė (W70) - diskas  (21.99).
Sidabro medalininkai
2003 Algina  Vilčinskienė (W65) - rutulys (10.03).
2003 Vytautas Kasparaitis (M60) - 400 m  (59.92).
2005 Eugenijus Ivanauskas ((M65) - aukštis (1.54).
2005 Antanas  Černiauskas (M70) - rutulys (13.51).
2007 Gytė Norgilienė (M35) - 5 km krosas  (18:35).
2007 Jonas Mažeika (M70) - rutulys (13.07).
2011 Janina  Lapienienė (W45) - diskas (40.16).
Bronzos medalininkai
2005 Marina Sugak (W40) - 60 m b/b (9.77).
2005  Gintaras Pridotkas (M45) - svoris (12.86).
2007 Vladas Zaniauskas (M55) -  trišuolis (11.12).
2007 Gintaras Pridotkas (M45) - svoris (13.07).
2009  Gytė Norgilienė (W35) - 3000 m (10:51.66).
2009 Gytė Norgilienė (W35) - 5km  krosas (20:34).
2009 Genovaitė Avižonienė (W55) - trišuolis (7.62).
2009  Henrik Gulbinovič (M45) - tolis (6.16).
2011 Valda Morkūnienė (W45) - rutulys  (12.30).
Pirmieji medaliai buvo laimėti 2003 metais San Sebastiane, dabar yra galimybė ten pat Baskų krašte šį sąrašą papildyti.

2013 03 19

Čempionate jau laimėti pirmieji medaliai. Europos čempionė rūtulio stūmime tapo Birutė Keršulienė (10,76 m), o Jadvyga Putinienė (W65 amžiaus grupė) iškovojo sidabro medalį (9,62 m). Į startą stojusi LADK „7 ir 10“ klubo narė Ilona Kleizienė (W50) užėmė šeštą vietą, nustūmusi rutulį 1,51 m.

Saulius Kleiza paskutiniu bandymu nustūmė rutulį 14,66 m. ir iškovojo sidabro medalį

2013 03 20

Trečiadienį pirmasis iš lietuvių rungtyniavo Saulius Kleiza (M45), kuris paskutiniu bandymu nustūmė rutulį 14,66 m. ir devyniais centimetrais pralenkė iki tol antroje vietoje buvusį lenką Grzegorzą Pawelskį bei iškovojo sidabro medalį. Sauliui tik 6 cm pritrūko aukso medaliui iškovoti. Europos čempionu tapo britas Johnas Nichollsas nustūmęs rutulį 14,71 m.

Trečiadienį startavo dar keli Lietuvos atstovai. Kūjo (6 kg) metimo rungtyje Rimvydas Medišauskas (M50) pelnė bronzą, numetęs įrankį 51,36 m. Gintaras Pridotkas (M55) 6 kg kūjį numetė 42,09 m ir užėmė penktą vietą.

Vakare ieties metimo rungtyje dalyvavo Jadvyga Putinienė (W65). Numetusi 400 g ietį 25,20 m. Jadvyga pasipuošė sidabro medaliu. Nuo Europos čempionės čekės Jarmilos Klimešovos ji atsiliko daugiau kaip 6 m.

2013 03 21

Trečiąją Europos veteranų čempionato dieną San Sebastiane startavo vyriausias Lietuvos atstovas Antanas Černiauskas (M75), kuris nustūmęs rutulį (4 kg) užėmė aštuntą vietą. Pirmąją vietą šioje rungtyje užėmė Johannas Hansenas (Vokietija) – 12,25 m.

Rimvydas Medišauskas pagerino Europos čempionato rekordą svorio metime

2013 03 22

Šiandien Europos veteranų čempionate San Sebastiane rungtyniavo 6 lietuviai – visi svarsčio metime. M50 amžiaus grupėje Europos čempiono aukso medalį iškovojo Rimvydas Medišauskas, 11.34 kg svorio įrankį numetęs 19.98 m (19.24-x-18.33-19.40-x-19.98) ir pasiekęs Europos čempionatų rekordą. Saulius Svilainis šioje grupėje buvo devintas (14.92), o visi Lino Kulboko bandymai buvo nesėkmingi. M60 grupėje (svoris – 9.08 kg) Leonardas Varnas užėmė penktą vietą (16.36), M75 grupėje (7.26 kg) Antanas Černiauskas – šeštą (12.84), M55 grupėje (11.34 kg) Gintaras Pridotkas – devintą (12.55).

2013 03 23

Šeštadienis – priešpaskutinė Europos veteranų čempionato San Sebastiane diena. Penkiakovėje Vladas Zaniauskas (M65) iškovojo sidabro medalį – 3768 taškai (60 m b/b – 10.74, tolis – 4.70, rutulys – 10.68,aukštis – 1.41, 1000 m – 4:13.94). Jį 54 taškais pralenkė Johnas Charltonas (D.Britanija). Vladas taip pat dalyvavo trišuolio varžybose, kur buvo penktas (10.22). M50 grupėje tarp 31 penkiakovės dalyvio buvo ir du lietuviai. Henrykas Gulbinovičius, surinkęs 3740 taškų (9.22-5.28-12.50-1.65-3:29.52), užėmė ketvirtą vietą. Saulius Svilainis po trijų rungčių (10.23-5.19-11.63) iš varžybų pasitraukė. Saulius Svilainis (M50) disko metime buvo ketvirtas (42.20). Antanas Černiauskas (M75) diską nusviedė 29.65 m ir užėmė aštuntą vietą.

2013 03 24

Šiandien San Sebastiane baigiasi Europos uždarų patalpų veteranų čempionatas. Paskutinę varžybų dieną rungtyniavo dvi Lietuvos sportininkės. W50 grupėje Europos čempionės aukso medalį iškovojo Janina Lapienienė, numetusi diską 40.30 m ir pagerinusi žemyno čempionatų rekordą. Pažymėtina jos metimų serija – visi bandymai (36.34-37.20-38.71-39.07-39.26-40.30) buvo sėkmingi ir kiekvienas metimas buvo vis tolesnis. Prieš dvejus metus Janina buvo laimėjusi sidabro medalį, o 2007 metais iškovojusi auksą. Ina Mikulėnienė (W50) trišuoliu nušoko 8.75 m ir užėmė ketvirtą vietą.

Lietuviai šiame čempionate iškovojo tris aukso, keturis sidabro ir vieną bronzos medalį. Lietuva iš 33 šalių bendroje įskaitoje pagal iškovotus medalius užėmė 24 vietą.

Lietuvių rinktinės sąrašas (vardas, pavardė, amžiaus grupė, rungtis, iškovota vieta):

Antanas Černiauskas (M75) – rutulys (8), diskas (8), svoris (6)