I-sis tarptautinis LR 100-mečio Kuršių marių maratonas,,KMM-2018” !!!

Lietuvoje daugiau kaip 30 metų yra vykdomos atviro telkinio plaukimo varžybos, kurias plaukikai vadina plaukimo maratonais. Tačiau vadovaujantis FINA (Tarptautinė plaukimo federacija) nuostatais, plaukimo maratonai yra toks nuotolis, kai plaukiama 10 km ir daugiau. Tokių Lietuvoje iki šiol nebuvo.
Kauno plaukimo federacijos prezidentas Arlandas Juodeška pirmasis sugalvojo surengti tikrą plaukimo maratoną. Jis vyko Kuršių mariose, liepos 14d. KKM 2018 (Kuršių marių maratonas). Daugelis plaukimo specialistų buvo nusiteikę skeptiškai. Netikėjo, kad tokį maratoną galima suorganizuoti, ir ką ten kalbėti apie Kuršių marias, kur dažnai būna nenuspėjamas oras, bangavimas, nepalanki vėjo kryptis ir greitis ir vandens temperatūra. KKM 2018 dalyvavo 25 plaukikai iš 6 šalių: Lenkijos, Latvijos, Lietuvos, Rusijos,
Baltarusijos, Estijos. Maratonui startas buvo duotas Lydumo rage ir finišuoti plaukikai turėjo Kintų prieplaukoje. Oras tą dieną buvo geras, vėjo kryptis buvo palanki plaukimui, vandens temperatūra siekė 20 laipsnių pagal Celsijų. O juk savaitę prieš varžybas visą Lietuvą merkė lietūs, pūtė vėjai.
Kaunas, Vilnius, Šiauliai, Plungė, Panevėžys,Kaišiadorys.
Artėjant starto valandai (12.00), oras ėmė gerėti, iš už debesų išlindo saulė. Bet bangavimas mariose nenurimo. Net baidarės, kurios buvo numatytos lydėti plaukikus, negalėjo išplaukti ir lydėti plaukikus.
Pagalbon buvo pasitelktos motorinės valtys. Kol plaukikai plaukė 10 km, Kintų pakrantėje varžyboms ruošėsi daugiau kaip 30 trumpojo plaukimo (2km) plaukimo dalyviai. Jie visi ir gausus būrys žiūrovų bei Kintų ir Šilutės rajono valdžios atstovai laukė parplaukiančių Kuršių marių užkariautojų.

Pirmasis 10 km nuotolį įveikė Vilniaus plaukikas Edgaras Štura, kuris distanciją įveikė per 2val.17 min.05s. ir daugiau kaip 5 min. aplenkė latvį Arvid Aigarį (2 val.22 min.49s.). Trečiuoju atplaukė klaipėdietis Igoris Kozlovskis. Jo rezultatas 2 val. 26 min.59s.
Ketvirtas buvo Olštyno (Lenkija) plaukikas Gregoras Monszakas. Jo rezultatas 2 val.32 min. 25s. Jis tapo vyresniųjų grupės plaukikų nugalėtoju. Jį galima būtų pavadinti absoliučiu nugalėtoje, nes trys pirmi, kaip ir daugelis plaukikų, plaukė apsirengę plaukimo kostiumais, kuriuos, dėl kūno plūdrumo pagerinimo, neleidžia plaukimo varžybose dėvėti FINA. Šio plaukiko rezultatas gali būti paskelbtas ir yra skelbiamas šių varžybų 10 km plaukimo rekordas. Tačiau šiose varžybose kūną palaikančius kostiumus (hidrokostiumai) dėvėti nebuvo draudžiama. Antras, vyresniųjų grupėje, buvo lenkas Mariuz Gabiez (2val.33 min.48s.), trečias – Vilmantas Krasauskas (Marijampolė, Torpedos)  (2val.45min.29s.), ketvirtas
–Vaidotas Gumbis (Kaišiadorių ,Ilgaplaukiai)(2val.46min.) Moterų grupėje pirma finišavo latvė Baiba Medhe (2 val.39 min.25 s.), antra buvo irgi latvė Ilze Aigare (2 val.45 min.34 s.). Ilze buvo pirma vyresniųjų grupėje. Trečia atplaukė šiaulietė Aušra Grabauskienė (3
val.07min. 23 s.). Jaunesniųjų grupėje antra buvo Alina Venckutė ( 3 val.32 min.19 s.). Visos moterys įveikusios 10 km nuotolį dėvėjo hidrokostiumus.
Varžybų 10 km nuotolio neįveikė du užsiregistravę plaukikai. Tai parodo, kad ne visiems įkandamos.
Kuršių marios.
2 km varžybų atskirų grupių nugalėtojais tapo: Paulina Pekūnaitė, Audronė Vaškienė, Renata Gadliauskienė, Violeta Penkauskaitė, Birutė Statkevičienė, Antanas Guoga, Stasys Grigas, Pekūnaitė Paulina, Stasiukynas Julius, Urbšys Laurynas, Saunoris Vytautas, Julius Bezzubovas, Sigitas Katkevičius.
Marius Greblikas(Ilgaplaukiai) savo grupėje buvo antras.
Po varžybų visi kalbėjo, kad renginys tikrai puikiai pavyko. Jis skirtas Lietuvos nepriklausomybės šimtamečiui paminėti.
Varžybų dalyviai buvo apdovanojami Kintuose įrengtoje scenoje, kur jiems plojo Kintų chorų festivalio

Renginio video galite pamatyti čia https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/164b3cb22964337b?projector=1

dalyviai ir žiūrovai, Kintų bėgimo varžybų dalyviai ir žiūrovai.


Visos naujienos >>
  • Rėmėjai

  • Partneriai

  • Prisijunk

  • Žaidynės