Vilniaus „Svajos“ krepšininkės finale įveikė Ukrainos komandą

Liepos 28 – rugpjūčio 05 dienomis Kaune vyko VII Europos veteranų krepšinio čempionatas. Pirmą kartą šių varžybų organizavimas patikėtas Lietuvos atstovams. Į Europos veteranų krepšinio čempionatą atvyko ne vienas garsus praeities krepšininkas
Čempionate dalyvavo 113 komandų iš 22 Europos šalių. Moterys žaidė nuo 30 iki 55, vyrai – 30 iki 75 metų amžiaus grupėse. Daugiausia – 30 komandų atvyko iš Rusijos, 13 komandų atvyko iš Vokietijos, Lietuvai atstovavo 20 komandų – 4 moterų ir 16 vyrų. Savaitę trūkusiame čempionate lietuviai iškovojo net 12 medalių – 6 aukso, 5 sidabro ir vieną bronzos medalių komplektą. Krepšinio aikštelėje galima buvo pamatyti ne vieną praeityje garsų krepšininką.
Auksą iškovojo Vilniaus „Svaja“ (amž. gr. 40+), Vilniaus „Kamanė“(amž. gr. 55+), Kauno „SKK komanda“ (amž. gr. 35+), Kauno „Žalgiris“ (amž. gr. 65+ ir 55+), Kauno „Top Sport“ (amž. gr. 35+).
Vilniaus „Svajos“ krepšininkės finale įveikė Ukrainos komandą rezultatu 67-53 ir, nepatyrusios nei vieno pralaimėjimo, 40 metų amžiaus grupėje iškovojo aukso medalius.
Vilniaus „Svajos“ komandoje žaidė dvi 1997 metų Europos čempionės : Jolanta Vilutytė ir Daiva Jodeikaitė. Pakalbinta Daiva Jodeikaitė, kuri buvo viena iš rezultatyviausių finalo žaidėjų (23 tšk.), tryško džiaugsmu.
„Šis Europos veteranų čempionatas man yra pirmasis. Finale kovojome su labai stipria Ukrainos komanda, kurios pagrindą sudarė Ukrainos rinktinės buvusios krepšininkės. Buvo smagu pasitikrinti jėgas ir džiugu, kad buvome stipresnės. Niekada negalvojau, kad dar žaisiu vienoje komandoje su savo senomis draugėmis – Loreta Berūkštiene, Jolanta Vilutyte, Ingrida Jonkute. Šis auksas suteikė ne mažiau džiaugsmo negu 1997m iškovotas Europos auksas. Neįsivaizdavau, kad veteranų čempionatuose dalyvauja tokio aukšto lygio sportininkai“ – kalbėjo D. Jodeikaitė.
Aukso medalius su Vilniaus „Svaja“ iškovojo Ingrida Jonkutė, Jolanta Vilutytė, Loreta Berūkštienė, Daiva Jodeikaitė, Ramunė Gilienė, Žiedūnė Cijunčikienė, Jolanta Jurčiuvienė, Adelė Rakauskė, Alina Galvelytė, Gražvydė Narušienė, Daiva Šakalienė, Rima Šlikienė, Diana Tamulevičienė, Sigutė Buikienė.
Vilniaus „Kamanė“ 55+ amžiaus grupėje finale įveikė latves rezultatu 47 -19 ir iškovojo aukso medalius. Komandai atstovavo Zita Kuzminskienė, Nijolė Kmieliauskienė, Nijolė Kašelionienė, Stefa Pekarskienė, Birutė Juodienė, Irena Daugelytė, Dalia Tonkūnienė, Roma Makarevičienė, Albina Brazaitienė, Irena Subačienė.
Kauno žalgiriečiai laimėjo 55+ ir 65+ amžiaus grupėse. Kauno „Žalgiris“ (amž. gr. 55+) finale susitiko su Švedų komanda ir nesunkiai nugalėjo rezultatu 77-55. Aukso medalius iškovojo Sergejus Jovaiša, Vitoldas Masalskis, Mindaugas Arlauskas, Liudas Žukaitis, Vytautas Ribinskas, Algirdas Linga, Audrius Jankauskas, Vladas Baltuška, Arvydas Stašaitis, Emanuelis Paulauskas, Virginijus Mažonas.
Kauno „Žalgiris“ 65+ finale kovojo su stipria Rusijos komanda ir po sunkios kovos šventė pergalę rezultatu 70-63. Aukso medalius iškovojo čempionato organizatorius Anatolijus Čiupkovas, Vytautas Majauskas, Algimantas Riauka, Juozas Rimkus, Gediminas Budnikas, Jonas Lukošius, Marijonas Zinkevičius, Rimantas Milaknis, Vladimiras Romanovas, Vitas Linonis, Algis Krikščiūnas, Jonas Kurševičius.
Sidabrą iškovojo Vilniaus „Salilita“ (amž. gr. 50), „Dastra Alkajas“ (amž. gr. 40), Vilniaus Statybos senjorai (amž. gr. 60+), „Kamanė LT“ (amž. gr. 50+), „Lietuva 70“ ir „Lietuva 30“, bronzą laimėjo Kauno „Patvanka“ (amž. gr. 40+).