Estafečių varžybų nugalėtojai bei prizininkai

Karštas oras (+34) dar labiau kaitino Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo meistrų atkaklias kovas, vykusias Panevėžio miesto Senvagėje. Tradiciškai dalyviai rungėsi 200 m (tiksliau 160  m) distancijoje vienvietėmis ir dvivietėmis valtimis bei komandinėje estafetėje. Vienviečių valčių rungtyse dalyviai buvo skirstomi į 30-39m, 40-49m, 50-59m ir per 60 metų amžiaus grupes, o komandinės valtys formuojamos pagal amžiaus vidurkį iki 45m ir virš 45 metų.

Daugiausiai dalyvių rungėsi amžiaus grupėse virš 40 ir virš 50 metų. Tarp 40-49 metų amžiaus baidarininkų lygių sau neturėjo Vidas Kupčinskas, antras finišavo Saulius Svaldenis, o trečias finišo liniją pasiekė Sigitas Bulovas. Tarp 50-59 metų amžiaus baidarininkų pergalę atkaklioje kovoje išplėšė Arvydas Petraitis, antras fišavo Gintautas Šiaškus, o trečiuoju liko beveik visą distanciją pirmavęs Fiodoras Zubkovas.

Kanojininkų tarpe pasižymėjo panevėžietis Rimantas Misevičius, kuris ištesėjo savo žodį ir po praėjusių metų čempionato pradėjo treniruotis. Šiemet jis pasipuošė sidabriniu apdovanojimu. Šioje rungtyje nugalėjo Aleksandras Nazarovas, o trečias finišavo Ričardas Balčiulis. Kiek vyresnių kanojininkų grupėje nugalėjo Romas Kudirka, antras Kęstutis Bortelis, o Romas Daugnora džiaugėsi bronziniu apdovanojimu.

Moterų grupėje triumfavo Aleksandra Čechova, Vida Memliukienė bei Viktorija Gurevičiūtė.

Daug diskusijų šį kartą sukėlė varžybų organizatorių pakeista starto linija, prie kurios išsirikiavus dalyviams atrodė, kad skirtumas tarp kairėje ir dešinėje stovinčių dalyvių buvo beveik valties korpusas. Nepaisant to, baidarių ir kanojų irklavimo meistrų nuotaika buvo puiki ir kovinga, nemažas būrys iš jų ruošiasi dalyvauti rugsėjo 1-2 d. Brandenburge (Vokietija) vyksiančiame pasaulio meistrų čempionate.