Latvijoje vykstančiame pasaulio veteranų čempionate vidutinės trasos varžybose lietuviai laimėjo po du aukso ir sidabro medalius ir vieną bronzą.

Čempionais tapo Mantas Rimkus (M45) ir Svajūnas Ambrazas (M50), sidabro medalius iškovojo Henrikas Paužas (M35) ir Danutė Vilkelienė (W60), o bronzos – Edgaras Voveris (M50).
M45 grupėje čempionu tapęs M.Rimkus 5 kilometrų su 20 kontrolinių punktų trasoje sugaišo 24 min. 22 sek. ir 54 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusį daną Thomasą Greve Jenseną bei 1 min. 7 sek. – trečioje vietoje likusį Ilja Gusevą iš Rusijos.
M50 grupėje nugalėjęs S. Ambrazas 5 kilometrų su 20 kontrolinių punktų trasą įveikė per 26 min. 6 sek. ir 1 min. 38 sek. aplenkė švedą Tommy Lindbergą bei 1 min. 43 sek. – bronzos apdovanojimą iškovojusį E.Voverį.
M35 grupėje vicečempionu tapęs H.Paužas 6,2 kilometro su 26 kontroliniais punktais trasą įveikė per 30 min. 31 sek. ir 23 sek. nusileido nugalėjusiam Dmitrijui Michalkinui iš Baltarusijos. Trečioje vietoje liko ispanas Raulis Ferra, čempionui pralaimėjęs 48 sek.
W60 grupėje sidabro medalį iškovojusi D.Vilkelienė 3,3 kilometrų trasoje sugaišo 24 min. 40 sek. ir vos 6 sek. atsiliko nuo čempione tapusios švedės Kane Andersson. Bronzos apdovanojimas įteiktas dar vienai Švedijos atstovei Elisabeth Fries (+0:41).
Į pirmąjį dešimtuką pateko dar 6 lietuviai. W65 grupėje Irena Stankevičiūtė užėmė 4-ą vietą, Antanas Paužas M60 grupėje – 5-ą vietą, Daiva Žiaukienė W55 grupėje – 6-ą vietą, Inga Žvinytė W40 grupėje – 7-ą vietą, Vytautas Grašys M40 grupėje – 8-ą vietą ir Jonas Vilkelis M65 grupėje – 10-ą vietą.
Penktadienį Rygos apylinkėse dar paaiškės ilgos trasos nugalėtojai ir prizininkai.
Pasaulio veteranų čempionate varžosi per 3700 orientacininkų iš 42 šalių, o tarp jų – 132 Lietuvos atstovai.
Čempionate dalyvauja veteranai nuo 35 metų amžiaus, o vyriausiems – virš 90.
Lenkijoje bendrojo starto lenktynėmis baigėsi tris dienas trukęs Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas. Paskutinę čempionato dieną vykusiose bendrojo starto lenktynėse Gabrielė Andrašiūnienė nusileido tik trims varžovėms ir iškovojo 4-ą vietą.