Lietuvos sporto veteranų delegacija Budapešte

Kovo 25–30 d. Budapešte vyko VI pasaulio veteranų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Be rungčių manieže, net 18 lietuvaičių kovojo dėl medalių dar ir ilguose metimuose, krose, pusmaratonyje, ėjime. Šaunų lietuvių pasirodymą Budapešte vainikavo pusės maratono bėgikai, Juozas Macys (M35) užėmė 19 vietą (1:23:08), Kęstutis Kasakaitis (M35) – 24 vietą (1:29:08), Sergejus Dvoriakovas (M40) – 35 vietą (1:37:03).

Lietuviams šis čempionatas buvo sėkmingiausias per visą istoriją. Čempionate iškovoti 4 aukso, 6 sidabro ir 4 bronzos medaliai. Antanas Černiauskas laimėjo 2 aukso ir du sidabro medalius, Birutė Keršulienė ir Gintas Degutis – po 1 aukso, Janina Lapienienė ir Saulius Svilainis – po 1 sidabro ir 1 bronzos, Algina Vilčinskienė ir Vladas Zaniauskas – po 1 sidabro, Rimvydas Medišauskas ir Leonardas Varnas – po 1 bronzos.

Istorija
Pirmasis pasaulio uždarų patalpų čempionatas buvo surengtas 2004 metais Zindelfingene (Vokietija). Jame dalyvavo penki lietuviai, keturi iš jų laimėjo medalius: Algina Vilčinskienė (rutulys) ir Genovaitė Avižonienė (trišuolis) – sidabro, Vytautas Kasparaitis (800 m) ir Gintaras Pridotkas (svoris) – bronzos. 2006 metais (rungtyniavo 6 lietuviai) Lince (Austrija) laimėti pirmieji aukso medaliai – Jadvyga Putinienė nugalėjo rutulio stūmime ir ieties metime. Vladas Zaniauskas buvo trečias penkiakovėje.

Pirmuosius medalius Budapešte iškovojo Birutė Keršulienė ir Antanas Černiauskas

2008 metais Klermon-Feranas (Prancūzija) lietuviams buvo sidabrinis. Antrąsias vietas užėmė Jadvyga Putinienė (rutulys ir ietis), Genovaitė Avižonienė (trišuolis), Birutė Keršulienė (rutulys), Algina Vilčinskienė (diskas) ir Antanas Černiauskas (ietis). Su bronzos medaliais namo grįžo Gytė Norgilienė (3000 m), Linas Kulbokas (rutulys) bei Saulius Svilainis (diskas). Lietuvos komandoje buvo 11 atletų.
2010 metais į V čempionatą Kamloopse (Kanada) išvyko vienintelis Gintaras Pridotkas. Svorio metime jis buvo trečias. Prieš dvejus metus pasaulio veteranai rungtyniavo Jyvaskyloje (Suomija). Tai buvo sėkmingiausias iki šiol lietuviams (jų buvo 15) čempionatas – iškovoti 4 aukso ir 5 bronzos medaliai. Pasaulio čempionais tapo rutulio stūmikai Birutė Keršulienė, Jadvyga Putinienė, Algina Vilčinskienė ir Gintas Degutis. Bronzos apdovanojimus pelnė dar viena rutulininkė Genovaitė Kazlauskienė, disko metikės Janina Lapienienė, Jadvyga Putinienė ir Algina Vilčinskienė bei Leonardas Varnas (svorio metimas).