Vilniuje vykusiame Lietuvos sporto meistrų asociacijos „Penki žiedai“ ataskaitos-rinkimų konferencijoje prezidentu trečiai kadencijai vienbalsiai perrinktas Saulius Galadauskas.

Saulius Galadauskas/Renatas Mizeras

Viceprezidentais perrinkti Genovaitė Tomkienė ir Renatas Mizeras, o naujaisiais viceprezidentais tapo Arlandas Juodeška ir Arvydas Dalikas.

Viceprezidentės pareigų atsisakiusi šios asociacijos įkūrėja Danutė Ivašauskienė, kartu su Maskvos olimpinių žaidynių bronziniu prizininku, pasaulio čempionu irkluotoju Jonu Pinskumi, išrinkta Garbės prezidente.

Kęstutis Autukas/Renatas Mizeras

Į revizijos komisiją išrinkti vilniečiai Danutė Puodžiūnienė, Valentinas Matulaitis ir Kęstutis Autukas.

Asociacijos „Penki žiedai“ veikla yra įvairi. Sportininkai dalyvauja pasaulio ir Europos meistrų žaidynėse, čempionatuose, asociacija organizuoja tradicinius tarptautinius renginius, varžybas, draugiškus turnyrus,  konferencijas, seminarus, vakarones.

Tylos minute pagerbė Ukrainos kovotojus

Konferencija prasidėjo asociacijos prezidento, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidento ir Lietuvos aludarių gildijos prezidento S.Galadausko įžanginiu žodžiu. Jis pasidžiaugė ir padėkojo asociacijos nariams, kurie surado laiko gausiai susirinko į konferenciją.

„Mūsų asociacija jūsų entuziazmo dėka ir gyva. Per ataskaitos laikotarpį kalnų nenuvertėme dėl labai objektyvių priežasčių. Viena pagrindinių, stabdančių mūsų veiklą – COVID-19 pandemija, o dabar karas Ukrainoje. Pandemija jau baigėsi, manau, kad ir karas Ukrainoje greitai baigsis, Ukraina švęs pergalę“, – kalbėjo S. Galadauskas.  Jis konferencijos delegatų paprašė tylos minute pagerbti už laisvę žuvusius Ukrainos kovotojus.

S. Galadauskas dėkojo žmonėms, su kurias dirbo kartu, už pasiaukojantį triūsą, darbus atliekant visuomeniniais pagrindais ir už juos negaunant nė cento.

Konferencijos darbui vadovavusi asociacijos įkūrėja D. Ivašauskienė pasidžiaugė, kad ji salėje matė nemažai žmonių, kurie su asociacija susiję 20 ir net 25 metus.

Naujiesiems „Penkių žiedų“ nariams ji linkėjo sėkmingo darbo ir geros nuotaikos bei didelės ištvermės ir sveikatos.  

Konferencijos akimirkos/Renatas Mizeras

Įspūdingas medalių skaičius

Pranešimą apie 2018-2021 metų asociacijos veiklą skaitė S.Galadauskas.

„Iki COVID-19 pandemijos dar spėjome sudalyvauti Europos sporto meistrų žaidynėse Turine, kuriose jėgas bandė ir 100 mūsų sportininkų.

Pasirodyta puikiai: Lietuvos sporto meistrai parvežė net 91 medalį: 37 aukso, 24 sidabro ir 30 bronzos medalių.  

Tai – jau tradiciniai mūsų pasiekimai. Kur benuvažiuotų mūsų asociacijos sportininkai – ar į Oklandą, Sidnėjų, Turiną, ar kitur, ten jie iškovoja kone i 100 medalių“, – kalbėjo S. Galadauskas.

2019 metais prieš pandemiją dar spėta surengti Lietuvos sporto meistrų asociacijos „Penki žiedai“ 25–metį.

2021 metais Japonijoje turėjo vykti pasaulio meistrų žaidynės, kurioms ruošėsi ir Lietuvos meistrai. Tačiau dėl pandemijos jos neįvyko.

Saulius Galadauskas/Renatas Mizeras

Asociacijos prezidentas akcentavo, kad nors ir buvo daug ribojimų, tačiau sportininkai nebūtų sportininkai, kurie nepaisė kai kurių ribojimų ir dalyvavo viename kitame renginyje.

Vasario 16-osios proga vyko „Salelitos“ ir „Statybos“ senjorų krepšinio rungtynės su Seimu. Krepšinio turnyrai buvo surengti ir Panevėžyje, Klaipėdoje, Kaune. 

„Labai džiaugiuosi, kad netgi tokiu sunkiu metu sugebėjome išlikti aktyvūs. Nors asociacija pinigų per daug neturi, tačiau stengiasi nors ir kukliais finansais prisidėti prie organizuojamų renginių, nė vienam nebuvo atsakyta.

Kuo turtingi, tuo ir džiaugiamės bei dalinamės. Pagal galimybes parėmėme visus klubus, kurie tos paramos kreipėsi savo renginiams.

Kaupiame rezervą, kad rimčiau galėtume padėti mūsų sportininkams išvykti į pasaulio ar Europos meistrų čempionatus“, – kalbėjo S. Galadauskas.

Konferencijos akimirkos/Renatas Mizeras

Po sporto finansavimo sistemą sujaukusios reformos šiais metais „Penkiems žiedams“ kiek sumažėjo LTOK parama, tačiau ji ir toliau lieka svari. „LTOK tikrai turime už ką padėkoti“, – sako asociacijos prezidentas.

„Penki žiedai“ savo sportininkus nuolat sveikina su jubiliejais. 85-mečio proga apdovanojimas dar bus įteiktas ir unikaliam sunkiaatlečiui klaipėdiečiui Albinui Nausėdai, kuris iki šiol dar vis važinėja po pasaulį ir skina laurus įvairiose varžybose.

Revizijos komisijos ataskaitą už ketverių metų laikotarpį perskaitė šios komisijos narė D. Puodžiūnienė.

Danutė Puodžiūnienė/Renatas Mizeras

Prezidento dovana D. Ivašauskienei

Prieš prasidedant rinkimams, asociacijos prezidentas ypač daug gražių žodžių skyrė D. Ivašauskienei, kuri iš viceprezidentės tapo Garbės prezidente.

„Jau per praėjusią ataskaitos ir rinkimų konferenciją tiesiog per jėgą įkalbėjau Danutę dar padirbėti ketverius metus.

Ją slegia atsakomybė, o blogai dirbti Danutė negali. Tačiau tikiu, kad ji niekur neprapuls ir viskas bus taip, kaip buvo iki šiol“, – įsitikinęs S. Galadauskas.

Kadangi D. Ivašauskienei sugedo kompiuteris, tai asociacijos prezidentas jai įteikė naują įrenginį ir padėkos diplomą su šiais žodžiais: „Keliais žodžiais galėčiau apibrėžti viską, ką išmokau iš gyvenimo, kuris  tęsiasi.

Saulius Galadauskas ir Danutė Ivašauskienė/Renatas Mizeras

Nuoširdžiai dėkojame už 29-erių pasiaukojančią lyderystę jūsų sukurtoje organizacijoje.

Jūs buvote ir esate neišsenkantis gerumo, supratimo ir įkvėpimo šaltinis tūkstančiams sportui pasišventusių žmonių.

Pati ne kartą sveikinote sporto veteranus ir dėkojote už jų indėlį į Lietuvos sporto meistrų asociacijos istoriją.

Tačiau jūs ir esate „Penki žiedai“ istorija. Kiekvieno asociacijos nario vardu nuoširdžiausias ačiū, linkime, kad ateinantis laikas būtų kupinas sveikatos, energijos, sėkmės ir dvasios ramybės.

Esame tikri, kad jūs naujajame Garbės prezidentės amplua taip pat aktyviai dalyvausite asociacijos renginiuose ir drauge švęsime dar daugybę pergalių. Gyvenimas tęsiasi“.

Saulius Galadauskas ir Danutė Ivašauskienė/Renatas Mizeras

Konferencijos delegatai plojo atsistoję, D.Ivašauskienę sveikino kolegos, jai įteikė daugybę gėlių.

D. Ivašauskienė prisiminė, kaip jos ką tik įkurta sporto meistrų asociacija „Penki žiedai“ 1994 metais debiutavo pasaulio meistrų žaidynėse Brisbane (Australija).

Lietuvos sportinėje delegacijoje buvo net 90 sportininkų, kurie patyrė neužmirštamas akimirkas.

Ta ilga kelione į Australiją, vizomis, bilietais rūpinosi pati D. Ivašauskienė, kuri dar žaidė ir krepšinio aikštelėje.

Viskas prasidėjo nuo rėmimo  

Kai asociacijos prezidentu ketverių metų kadencijai buvo perrinktas S. Galadauskas, jis šypsodamasis sakė: „Iš tikrųjų, tai darbas jūsų, o laurai mano. Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad nemalonus toks dėmesys ir pasitikėjimas.

Viskas prasidėjo nuo to, kai Kęstutis Daukšys man paskambino ir pasakė, ar galiu priimti tokią merginą, kadangi sportininkai nori vykti į Australiją ir susiduria su viena iš problemų.   

Supratau, kad ta mergina ateis prašyti paramos. Ir ateina mergina, kurios vardas Danutė.

Ji pasiguodžia ir išdėsto, kad jiems kelionei trūksta, berods, 15 tūkstančių litų.

Konferencijos akimirkos/Renatas Mizeras

Mano vadovaujamai aludarių gildijai tai buvo dideli pinigai, visaip išsisukinėjau, sakiau, kad ne vienas aš sprendžiu. Tačiau Danutė įtikino, kad reikia, ir išpildžiau jos prašymą.

Po to ji mane, kaip rėmėją, pradėjo kviestis į įvairius asociacijos renginius. Man labai patiko asociacijos žmonės ir netrukus jau buvau pradėtas spausti į prezidentus.

Sutikau vadovauti ir neapsirikau. Kolektyve sutikau nuostabių žmonių, su daugeliu artimai susidraugavau iki šių dienų“.

Pakvietimas į Kuršių marių plaukimo maratoną

Naujuoju asociacijos viceprezidentu išrinktas didelis plaukimo entuziastas, Kauno plaukimo federacijos prezidentas A.Juodeška, dalyvaujantis įvairiuose plaukimo maratonuose, pakvietė savo bendraminčius į Kuršių marių plaukimo maratoną, įvyksiantį liepos 17 dieną Kintuose.

Arlandas Juodeška/Renatas Mizeras

Tuo pat metu ten vyks ir nemažai fizinio aktyvumo – paplūdimio tinklinio, irklavimo, krepšinio – renginių.

Panevėžio sunkiosios atletikos klubo „Jėga“ prezidentas Gintautas Čeponis, balandžio mėnesį įkūręs šios sporto šakos muziejų, sporto meistrams nepagailėjo rėmėjų dovanų – alaus mielių dribsnių, kurie labai naudingi žmogaus organizmui.